Święte Niemcy

Autorzy

Konrad Witkowski

Zwykły, szary człowiek. Taki sam jak każdy inny. Nie zauważycie go na ulicy, imprezie czy u znajomych, bo najczęściej go tam nie będzie. Jak duża część Polaków pracuje po trzysta i więcej godzin w miesiącu, aby zapewnić swojej rodzinie w miarę godziwy byt.

Kontakt: konrad.witkowski@deip.pl

Janusz Grażyński

Przeciętny obywatel, Polak w wieku średnim, który widząc rozpad Europy, nie chce na starość uczyć się rosyjskiego. W końcu wiadomo, kto wywołał II wojnę światową i musi ponieść konsekwencje.

Jako obserwator niebędący członkiem establishmentu ma poważne obawy co do kierunku, w jakim zmierzamy. W jego mniemaniu obecne elity kierują Polskę w objęcia Rosji – świadomie lub co gorsza nieświadomie. Dlatego próbuje w sposób obrazowy starać się unaocznić zagrożenia wynikające z polityki izolacjonizmu opartego na zawołaniu o wstawanie z kolan w państwie, które nie jest geograficznie samotną, niezdobytą wyspą.

Kontakt: janusz.grazynski@deip.pl

Joanna Proszak

absolwentka łódzkiego ASP, kierunek grafika. Uznana ilustratorka, fotografka, graficzka. Swój talent wykorzystuje także przy pracy z młodzieżą, jako wieloletnia nauczycielka przedmiotów artystycznych. W wolnych chwilach lubi poznawać nowe miejsca, ludzi i inne kultury.

Kontakt: joanna.proszak@deip.pl